Contracte de finanțare în valoare de 50.500.000 lei, semnate într-o singură zi și noi fonduri europene pentru municipiul Târgoviște!
Am reușit semnarea, la finalul săptămânii trecute, în cadrul Planului Național de Redresare și Reziliență, Componenta C5 – Valul Renovării, a 4 contracte de finanțare, a căror valoare însumează 50.500.000 lei și care vizează eficientizarea energetică a 16 blocuri de locuințe din municipiul Târgoviște!
Este începutul celei mai importante campanii de reabilitare termică a blocurilor de locuințe din orașul nostru, campanie care va continua cu proiectele finanțate prin Programul Operațional Regional, în cadrul cărora cota locală de contribuție nu va depăși 5%!
![](https://scontent.fclj4-1.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/332194742_760068922017170_555364485044959021_n.jpg?_nc_cat=111&ccb=1-7&_nc_sid=8bfeb9&_nc_eui2=AeFWOhPYJgz1xNYCE8IcvH2kGyddvgcqUHQbJ12-BypQdAL8PHbnDxgAdCgATKeCGqd0DSgN6NvZ8DMH7P_wlH2g&_nc_ohc=7APYJ47Gx7kAX_ZDfrg&_nc_ht=scontent.fclj4-1.fna&oh=00_AfB30-HNHqXEuulY9YCKCxC9mNRGFcUwuA-F1PB6bxuW1w&oe=640C75C9)
![](https://scontent.fclj4-1.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/332140185_887798509157433_6392700932928613042_n.jpg?_nc_cat=100&ccb=1-7&_nc_sid=8bfeb9&_nc_eui2=AeHt770v5Txpq1nVdFhjSRey57f5Gt_iwjnnt_ka3-LCOYxGtMsvmgmewG1cgFKYjGs7TYeOpHkxsSdKegxLTNuQ&_nc_ohc=Ccdb21QIiY0AX8ho8u6&_nc_ht=scontent.fclj4-1.fna&oh=00_AfB8efU8BExv2rpPuiNbHvIQmWfvzgg3Pw-RM_ONmPOqPw&oe=640BAE07)
![](https://scontent.fclj4-1.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/332111097_1284041412220785_9130245543480156298_n.jpg?stp=dst-jpg_p600x600&_nc_cat=108&ccb=1-7&_nc_sid=8bfeb9&_nc_eui2=AeHpPw6BGTToCU-eotfphlojEzSYrcrow64TNJityujDrjw_Mr8-o8EAdDQ6fAPwuYqWF7ZVYsZGykdJle_LPaT1&_nc_ohc=eu7jIt8dutcAX8TyXF3&_nc_oc=AQmkayMEGdL4lX2N_uu4JN5mh3CHY_yA9hp7iytdr8NAo5dbFeJmeeRarrnV4trWJ4w&_nc_ht=scontent.fclj4-1.fna&oh=00_AfAZB9-WFMSR0FrazE-2lUba8T6Y2IoHDEwR3LvB6nn1yg&oe=640C5497)